Martin Půta Hejtman Libereckého kraje

Aktuálně

21. 6. 2017

Rada kraje odsouhlasila vyhlášení výběrových řízení na ředitele krajských nemocnic

Rada kraje odsouhlasila vyhlášení výběrových řízení na ředitele krajských nemocnic

Rada kraje na svém včerejším řádném jednání souhlasila s vyhlášením výběrových řízení na pozice generálních ředitelů liberecké a českolipské nemocnice. Konkurzy byly vyhlášeny naposledy před čtyřmi lety. Radní zejména určily podmínky a požadavky, co přesně by výběrová řízení měla obsahovat a uchazeči splňovat.

Možnost rady kraje doporučit dozorčím radám vyhlášení výběrových řízení na generální ředitele se liší v závislosti na akciovém podílu kraje ve společnostech. Vzhledem ke stoprocentnímu vlastnictví Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa navrhne rada kraje, v působnosti valné hromady, na mimořádném jednání v pondělí 26. června dozorčí radě nemocnice vyhlášení výběrového řízení. V případě Krajské nemocnice v Liberci, kdy je kraj majoritním vlastníkem, navrhl vypsání výběrového řízení už včera dozorčí radě společnosti hejtman Martin Půta.

„Vzhledem k tomu, že pan Nečesaný, současný generální ředitel Krajské nemocnice Liberec, oznámil svou rezignaci ke konci letošního roku, situace se trochu zjednodušila. Je tedy předpoklad, že představenstvo na doporučení dozorčí rady na podzim výběrové řízení vyhlásí a použije i radou kraje schválené parametry,“ říká Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro zdravotnictví.

Kromě obecných předpokladů, náležitostí a dokladů, které musí uchazeči k přihlášce připojit, požaduje Rada Libereckého kraje následující:

  • vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu (lékařský či ekonomický směr výhodou)
  • praxe v řídící funkci ve zdravotnictví nebo jiné velké firmě s obdobným obratem a počtem zaměstnanců
  • znalost problematiky financování zdravotní péče
  • orientace v právních předpisech vztahujících se k řízení akciové společnosti
  • vysoká úroveň manažerských schopností
  • jazykové znalosti – komunikativní úroveň
  • dobrá znalost práce s výpočetní technikou
  • morální a občanská bezúhonnost
  • řidičský průkaz sk. B

Od uchazečů se rovněž požaduje návrh koncepce řízení nemocnic, která bude obsahovat představu o strategickém vývoji společnosti minimálně na 5 let, vymezení priorit rozvoje nemocnice v oblasti ekonomické, investiční a odborné, stanovení pořadí priorit, ale i představu o spolupráci a vztazích s ostatními poskytovateli lůžkové péče v kraji. Při ústním pohovoru by měli uchazeči sdělit svou vizi o sestavení manažerského týmu.

„O vyhlášení výběrových řízeních na ředitele organizací v resortu zdravotnictví hovoříme od začátku letošního roku. Vzhledem k tomu, že jsme těsně před založením superaliance, nejvhodnější doba, kdy je vyhlásit, je podle nás právě nyní,“ komentuje hejtman Martin Půta.

zpět na seznam

Kalendář akcí

« »
Červen 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
« »
Červenec 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Doporučené odkazy

Deník hejtmana

Zpracovávám...