Martin Půta Hejtman Libereckého kraje

24. 5. 2018

Občané Lomnice nad Popelkou, zeptejte se hejtmana, Váš názor ho zajímá!

Hejtman Martin Půta v pátek 25. května 2018 zavítá do Lomnice nad Popelkou. Tradiční hejtmanský den začne setkáním se starostou města Josefem Šimkem. V plánu je návštěva nové služebny Policie ČR, budoucího stacionáře pro děti s poruchou autistického spektra, místních firem, památkové rezervace Karlov či nové zvonice. Odpoledne se Martin Půta setká s občany města.

V budově městského úřadu přivítá hejtmana starosta Josef Šimek a místostarosta Zdeněk Rajm. Oba pak provedou Martina Půtu celým dnem. V dopoledních hodinách společně navštíví novou služebnu Policie České republiky a prohlédnou si městský kamerový systém. Následovat bude návštěva budoucího stacionáře pro děti s poruchou autistického spektra. Před společným obědem je v plánu diskuze s ředitelem firmy TRIGA-MF, která se zabývá vývojem a výrobou zařízení do stavebních, těžebních a zemědělských strojů, a návštěva jednotek dobrovolných hasičů, zimního stadionu a kina.

Od roku 2017 je v Lomnici nad Popelkou zrekonstruováno informační centrum. Tam povedou další kroky hejtmana. Kulturní část programu přinese návštěva vesnické památkové rezervace Karlov a nejstarší stavby ve městě – místní zvonice. Na závěr podiskutuje Martin Půta se zastupiteli města a hejtmanský den završí besedou s občany.

Program hejtmanského dne:

08:00 – 08:30              Přivítání na MÚ v Lomnici

08:30 – 09:00              Návštěva nové služebny Policie ČR a prohlídka městského kamerového

systému

09:15 – 09:45              Rváčov, budoucí stacionář pro děti s poruchou autistického spektra, Kino

10:00 – 11:00              TRIGA-MF spol. s r.o.

11:15 – 12:30             JSDHO Lomnice n. P. + Zimní stadion + Kino

12:30 – 14:00             Společný oběd se starosty okolních obcí – Ploužnice

14:00 – 14:20             Informační středisko

14:30 – 14:50             Karlov – vesnická památková rezervace

15:00 – 15:30             Zvonice – nejstarší stavba ve městě, nové zvony

15:30 – 16:00              Beseda se zastupiteli města a s řediteli příspěvkových organizací města Lomnice n. P.

16:00 – 17:00             Beseda s občany města Lomnice n. P.