Atletickému trojboji všestrannosti s Adamem velel v Turnově desetibojař Helcelet

23.06.2014 18:26

Pod osobní patronací českého reprezentanta v desetiboji Adama Sebastiána Helceleta, odchovance turnovské atletiky, se na místním stadionu Ludvíka Daňka uskutečnilo finále 9. ročníku Atletického trojboje všestrannosti s Adamem pro žáky 1. – 5. tříd základních škol Libereckého kraje.

Vítězům disciplín skok do dálky, běh na 50 m a hod míčkem předávali ceny vedle atletického desetibojaře hejtman Martin Půta, Vladimír Boháč, předseda sportovní komise LK, starosta Turnova Tomáš Hocke a starosta Hodkovic n. M. Antonín Samek. Zahájení byli přítomni náměstkyně hejtmana LK Hana Maierová a krajský zastupitel Oldřich Špetlík.

„Cílem této dlouhodobé soutěže je přitáhnout děti ke sportu, aby se perspektivně stal sport součástí jejich života. Proto je soutěž dlouhodobá a mohou se jí zúčastnit celé třídní kolektivy,“ vysvětlil Vladimír Boháč s tím, že klasifikováno bylo 96 tříd a 1688 malých atletů.

Letos vyhrály tyto ZŠ:

1. třídy: ZŠ a MŠ Benešov u Semil

2. třídy: ZŠ a MŠ Desná, třída 2. A

3. třídy: ZŠ Příšovice

4. třídy: ZŠ a MŠ Benešov u Semil

5. třídy: ZŠ Turnov, Skálova, třída 5. A

Prvního kola se zúčastnilo 96 tříd s 1.688 sportujícími dětmi

Krajského finále nejlepších jednotlivců, kteří postoupili z okrskových a okresních kol, se zúčastnilo 160 dětí z 50 základních škol Libereckého kraje

V jednotlivých ročnících zvítězili:

1.     třídy: Klaudie Klierová (Jilemnice, Komenského) a Tomáš Valenta (Košťálov)

2.     třídy: Julie Vaňková (Jilemnice, Komenského) a Petr Soukup (Lomnice n. P.)

3.     třídy: Kateřina Richterová (Hodkovice n. M.) a Michal Tima (Cvikov)

4.     třídy: Lucie Paulusová (Jilemnice, Komenského) a Vladimír Reichl (Benešov u Semil)

5.     třídy: Františka Rappová (Jablonec n. N., Liberecká) a Ondřej Medek (Turnov, Skálova)

Téměř všichni přítomní závodníci si odnesli fotografii Sebastiána Helceleta s jeho podpisem.

Pořadateli 9. ročníku byly Krajská organizace ČUS Libereckého kraje ve spolupráci s okresními organizacemi ČUS, AŠSK ČR, Žlutá ponorka Turnov za významné finanční podpory Libereckého kraje.