Aktuality

Bohemia Jazz Fest vyvrcholí koncertem kytarové legendy Johna Scofielda

14.07.2014 15:56

Světoznámý hudební festival se po roce opět vrací do Liberce. Devátý ročník přehlídky Bohemia Jazz Fest se uskuteční na náměstí 22. Dr. Edvarda Beneše 22. července od 17 hodin.
Vstoupí dánská zpěvačka norského původu Live Foyn se svojí art jazz rockovou kapelou, poté v 18. 30 hod. startuje koncertní blok estonského muzikanta Silver Seppa a ve 20.30 festival vyvrcholí koncertem kytarové legendy Johna Scofielda a jeho fusion seskupení Überjam Band  z USA.  

„Hlavní ideou Bohemia Jazz Festu je představit tu nejkvalitnější hudbu úplně každému podle našeho motta – Kvalita pro každého, proto jsou všechny koncerty na Bohemia Jazz Festu zcela zdarma,“ zve zakladatel, ředitel BJF a jazzový kytarista Rudy Linka s tím, že novým sloganem festivalu je „Objevte rytmus České republiky”.

Mezinárodní jazzový festival Bohemia Jazz Fest vznikl a svůj první ročník měl v roce 2006. Jeho hlavní ideou je zprostředkovat posluchačům nezapomenutelný zážitek pomocí propojení historické architektury města se špičkovými hudebními produkcemi v podání hudebních hvězd jazzu, blues, fanku, folku latin a world music.  Díky této myšlence a pozvání výjimečných hudebníků se Bohemia Jazz Fest stal jedním z největších  hudebních festivalů nejen v ČR ale i v celé Evropě. 

O BJF se píše v takových publikacích jako je The New York Times, Süddeutsche Zeitung, The Wall Street Journal a americký časopis DownBeat  řadí každoročně BJF mezi nejdůležitější festivaly světa.  Průvodce Michelin má BJF dokonce pod hlavičkou “musí se vidět”. BJF v roce 2013 navštívilo přes 86 000 diváků.

Letošní již 9. ročník se uskuteční v devíti českých městech v sedmi krajích a je pod patronací Senátu a Parlamentu ČR, ministerstva kultury, zahraničních věcí a ministerstva pro místní rozvoj, hejtmanů, primátorů a starostů všech festivalových měst, včetně hejtmana LK Martina Půty.

 „Bohemia Jazz Festival se pro mne stal po loňské premiéře v Liberci jedním z největších jazzových festivalů v Evropě, na který je navíc volný vstup. Potěšilo mě, že se jazzová přehlídka kapel a  zpěváků  i letos rozrostla o další tři města a tak skvělé hudební výkony má šanci si poslechnout stále větší počet lidí na historických náměstích našich měst. 

I proto je mi ctí převzít i letos záštitu nad tímto ročníkem Bohemia Jazz Festivalu.

Přeji všem vystupujícím a posluchačům, aby z libereckého koncertu odcházeli s nezapomenutelnými hudební zážitky a dojmy a organizátorům pak mnoho nových nápadů a odvahy je realizovat v dalších letech.  Osobnost Rudyho Linky a jeho umění je toho dostatečnou zárukou,“ řekl Martin Půta.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login