Cyklistický Malevil Cup se jede z náměstí na ranč

11.06.2013 12:44

Mezinárodní MTB Marathon Malevil cup se jede v sobotu 15. června na trasách dlouhých 100, 65 a 40 km, které vedou po území České republiky a Saska.

Start je na náměstí v Jablonném v Podještědí od 8. 30 do 10. 30 hodin podle kategorií, cíl na Ranči Malevil v Heřmanicích.

Závod je určen pro širokou sportující veřejnost, handicapované, licencované závodníky kategorie Elite a U23 a amatéry, mezi nimiž bude na startu v 9. 30 hodin také hejtman LK Martin Půta a vedle něj  jeho statutární náměstkyně pro zdravotnictví a sport Zuzana Kocumová.

Hlavní závod na 100 kilometrů tradičně povede přes území Německa, když peloton například pojede pod malebným hradem Oybin. Nejtěžší výjezd bude čekat závodníky na kopec Hvozd/Hochwald.

Start: sobota 15. 6. 2013, náměstí Jablonné v Podještědí
- A trasa  100 km v 8.30 hod.
- C trasa    40 km v 9.30 hod.
- B trasa  65 km v 10.30 hod.

Vyhlášení vítězů: Ranč Malevil 15. 6. 2013
- 15.30 hod. kategorie ELITE M-ČR 2013
- 16 00 hod. kategorie HOBBY trasa C
- 17.30 hod. kategorie HOBBY trasa A, B

Účast na marathonu bude odměn pamětníčkem a multifunkčním šátkem „ala BuFF".

Doprovodný program bude i letos pro všechny, bez toho jestli závodí nebo jen fandí.
Součástí bude osvěta a bikeškolka pod patronací Teamu bezpečnosti Libereckého kraje, zajímavý program připravuje i volnočasový TRIXI aqua park. Večerní bike párty obstará kapela BAGS i hudebním TV kanálem Óčko ohodnocená dívčí kapela K2 (Kadve).