Aktuality

Drsňácký Nisamarathon na kánoích startuje v Proseči nad Nisou

27.05.2014 16:57

Již 14. ročník vodácko-běžeckého drsňáckého závodu NISAMARATHON se uskuteční v sobotu 31. května. Závod odstartuje v 8 hodin v Proseči nad Nisou hejtman LK Martin Půta, v cíli na Trojzemí v Hrádku nad Nisou budou účastníci kolem 16 hodiny.

Na Nisamarathonu, vodácko-běžeckém drsňáckém závod na kánoích C2 (plast, laminát), musejí závodníci podle pořadatelů mít plovačky povinně. V průběhu závodu nesmí účastníci ani lodě opustit koryto řeky Nisy, musí projet kontrolní stanoviště a nesmí přijmout pomoc ze břehu, Vše potřebné musí mít od startu závodu s sebou. Účastníci dodržují pravidla fair-play.

„Závod se poprvé uskuteční i za účasti minimálně jedné dnes již přihlášené zahraniční posádky. Jen doufáme, že počasí bude příjemnější a závod se znovu neuskuteční „s povodní v zádech,“ tak jako tomu bylo v loňském roce,“ připomněl s nadějí, že se nic z loňska nebude opakovat, Petr Olyšar, předseda občanského sdružení a ředitel závodu NISAMARATHON 2014.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login