Dvořákův hudební festival začal na Sychrově

02.06.2013 18:43

Dvořákův festival byl tradičně zahájen v sobotu 1. června na zámku Sychrov, který hudební mistr často navštěvoval.

V devadesátiminutovém hudebním pořadu, který zaštítila náměstkyně hejtmana LK pro kulturu Hana Maierová, nazvaném Romeo a Julie na zámku Sychrov vystoupili Jitka Hosprová – viola, Štěpán Kos – klavír, a Miroslav Matějka – flétna, j. h. Koncertu se zúčastnili mimo jiné hejtman LK Martin Půta a krajská radní Alena Losová.

Na programu byly skladby Bohuslav Martinů, Antonin Dvořáka,

Sergeje Prokofjeva, Jacques Iberta aAdama Skoumala.

(*1969) - Variace pro violu a klavír.

Závěrečný koncert 58. Ročníku festivalu, který čítá 23 vystoupení ve 23 městech tří krajů, se pod názvem „Pocta Antonínu Dvořákovi“ uskuteční 23. června od 19 hodin v Městském divadle v Turnově.