Aktuality

Festival Lípa Musica startuje, kraj přidal 300 tisíc korun

17.09.2014 18:09

 

Mezinárodní hudební festiva Lipa Musica začíná již v sobotu 20., září od 19 hodin v Kuklturním domě Crystal úvodním koncertem Štefana Margity a Filharmonie Hradec Králové. Potrvá do 25. října koná se na 17 místech Libereckého a Ústeckého kraje a Saska.

„Liberecký kraj věnoval na pořádání největšího  festivalu klasické hudby v našem regionu  celkem 300 tisíc Kč. Festival Lípa Musica se za 12 let své existence stal jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí v regionu zaměřených na klasickou hudbu. Letos nabídne 21 koncertů renomovanýc h tuzemských i zahraničnéích interpretů, z nichž 17 z nich se uskuteční v našem kraji.  Navíc uspořádá i druhý ročník pěvecké soutěže pro krajské základní umělecké školy,“ potvrdila náměstkyně hejtman LKHana Maierová s tím, že kraj podpořil 100 tisící Kč například i  Festival Dvořákův Turnov a Sychrov nebo 50 tsicíci festival Bohemia Cantat Liberec.

„S obdobnou částkou počítáme v rozpočtu i pro příští roky,“ doplnila.

Festival Lipa Muzica se koná pod záštitou hejtmana LK Martina Půty, který se zúčastní zahajovacího koncertu. Posluchačům klasické hudby vzkazuje:

„Vážení milovníci vážné hudby, příznivci Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica,

po roce se stejně jako mnoho hudebních fanoušků těším na již 13. ročník festivalu,  který  patří ke kulturnímu „rodinnému“ stříbru Libereckého kraje.

V rámci oslav  Roku české hudby pořadatelé připravili tradiční i nečekaná setkání s klasickou hudbou, folkem, alternativní muzikou, tancem i operou. Mezi 20. zářím 28. říjnem 2014 tak uslyšíme na mnoha místech Libereckého kraje plejádu špičkových sólistů a významná hudební tělesa a seskupení -  od úvodního operního galakoncertu Štefana Margity v České Lípě, až po ten závěrečný, slavnostní koncert,  kdy u příležitosti státního svátku 28. října vystoupí přední světový klavírista německého původu Gerhard Oppitz.  Velkým přínosem je i záměr pořadatelů pozvat lidi na hudbu do netradičních „koncertních“ síní – jako jsou kostely nebo zámky.

I proto je mi ctí převzít i letos záštitu nad tímto ročníkem festivalu Lípa Musica.

Přeji všem vystupujícím, divákům a posluchačům, aby z koncertů odcházeli s nezapomenutelnými hudební zážitky a dojmy a organizátorům pak mnoho nápadů a odvahy je realizovat.

 Těším se!“

Viz také: http://www.youtube.com/watch?v=4Uau9vHoegg

Viz také příloha

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login