Aktuality

Jazzoví fanoušci ocenili vystoupení kytarové legendy Johna Scofielda

24.07.2014 14:58

Jazzový festival se do Liberce vrátil opět po roce v úterý 22. července. Hudební posluchači během tří hudebních bloků zaplnili postupně náměstí Dr. Edvarda Beneše tak, že se zde téměř nedalo projít. Nejprve se jim představila dánská zpěvačka norského původu Live Foyn se svojí art jazz rockovou kapelou. Zpěvačka dokonce prohodila s publikem několik vět česky, čímž si u něj vysloužila hlasité uznání. Jako druhý vystoupil estonský muzikant Silver Sepp, a zlatým hřebem se pak stal koncert kytarové legendy Johna Scofielda a jeho fusion seskupení Überjam Band z USA.

„Jsem rád, že i přes finanční komplikace proběhla akce v Liberci velkolepě. Hudební fanoušci si ji na náměstí užili. Konec dobrý, všechno dobré,“ poznamenal za statutární město Liberec, které pomohlo se zajištěním libereckého koncertu, náměstek primátorky Kamil Jan Svoboda, který spolu s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou, kterého na festivalu zastoupila jehi  náměstkyně Zuzana Kocumová,  převzali nad přehlídkou záštitu.

Mezinárodní jazzový festival Bohemia Jazz Fest vznikl v roce 2006 a jeho hlavní ideou bylo dostat jazzovou hudbu blíž k lidem, i třeba těm, kteří by na jazzový koncert nikdy sami nešli. Proto se všechny koncerty odehrávají na historických náměstích pod širým nebem, a proto neplatí diváci žádné vstupné. Letošní již 9. ročník Bohemia Jazz Festu se uskuteční v devíti českých městech. Stejně jako jinde uvedl i v Liberci přehlídku osobně zakladatel festivalu a jeho ředitel, jazzový kytarista českého původu Rudy Linka.

Ani letos na libereckém zastavení jazzové přehlídky Bohemia Jazz Fest nechyběli dobrovolníci s kasičkami Oblastní charity Liberec. Hudební fanoušci plnili kasičky dobrovolným příspěvkem na Hospicovou péči sv. Zdislavy. Také tento rok byl tedy svátek jazzu spojen s pomocí druhým.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login