Krajský den koně se opět uskuteční v Lomnici nad Popelkou

27.05.2014 16:59

Již 10. ročník Krajského dne koně Libereckého kraje aneb Já mám koně se koná 31. května od 9. 30 hodin v Tyršově parku a dětském hřišti v centru Lomnice nad Popelkou.

Již osmý ročník společenské akce je pod záštitou náměstka hejtmana LK Josefa Jadrného tradičně určen všem věkovým kategoriím. Podle náměstka, který se akce osobně zúčastní spolu s hejtmanem LK Martinem Půtou, je jejím cílem bude připomenout co nejširší veřejnosti mnohostranné a po staletí využívané spojení člověka a koně tak, jak probíhalo v minulosti a kam směřuje v současné době.

Ani letos nebude chybět řada novinek a překvapení a přítomen bude i herec Václav Vydra.

„Program nabídne vyžití celým rodinám. Pro děti budou připraveny projížďky na koních v sedle i kočáře, soutěže, tvůrčí dílničky i dětské atrakce,“ zve s pořadateli Libereckým krajem, Regionální agrární radou LK, Městem Lomnice nad Popelkou a JK Mira Hnanice, krajský radní a starosta města Vladimír Mastník s tím, že pro děti budou připraveny projížďky na koních v sedle, kočáře i na žebřiňáku, soutěže i dětské atrakce. Celodenní akce bude doplněna stylovým hudebním doprovodem.

·         Slavnostní průvod městem

·         Představení jednotlivých plemen koní i jejich chovatelů

·         Ukázky práce s koňmi v zemědělských a lesnických činnostech

·         13:00 – 7. ročník oblastního přeboru v drezuře o pohár Českého ráje

·         Královská hra Koňské pólo

·         Westernová show a kaskadérské kousky

·         Seznámení s hipoterapií

·         Ukázka souhry člověka, koně a dravce

·         Oblastní přebor v drezuře o pohár Českého ráje (od 13.30 hod.)

·         Vyhlášení nejkrásnějšího koně a křest hříbat

Viz také: www.denkone.webnode.cz, facebook.com/denkone, www.lomnicenadpopelkou.cz