Aktuality

Liberecký kraj na pomoc povodněmi zasaženými státy Srbsko a Bosna a Hercegovina věnuje 100 tisíc Kč

28.05.2014 10:27

Povodně na Balkáně v květnu 2014 patřily k největším povodním na území Chorvatska, Bosny a Hercegoviny a Srbska od konce 19. století. Odhaduje se, že z domovů muselo být evakuováno více než 150 000 lidí.  Záplavy podle všeho způsobily škody dohromady v obou státech až 1,5 miliardy eur (přes 41 miliard korun),a vyžádaly si odhadem na šest desítek mrtvých.

Rada Libereckého kraje se připojila k pomoci a poskytne postiženým obyvatelům Srbska a Bosny a Hercegoviny finanční prostředky ve výši 100 000 Kč z Krizového fondu LK.

„Vzhledem k velmi nepřehledné situaci ve finančních tocích na území obou postižených zemí bude uvedená částka věnována prostřednictvím Českého červeného kříže, který pro tuto situaci zřídil speciální dárcovské konto,“ vysvětlil hejtman LK Martin Půta s tím, že s touto organizací Liberecký kraj jako se složkou IZS dlouhodobě spolupracuje při řešení mimořádných událostí i krizových situací.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login