Memoriál generál majora Antonína Sochora se koná ve Stráži p. R.

08.10.2014 14:42

Ústřední výbor Českého svazu bojovníků za svobodu a Československá obec legionářská připravily setkání válečných veteránů II. světové války osvobozujících Československou republiku - Memoriál generál majora Antonína Sochora, které se uskuteční ve Stráži pod Ralskem 16. a 17. října při příležitosti pietních akcí, pokládání věnců u památníku generálmajora, hrdiny SSSR, nositele Řádu Bílého lva.

„V letošním roce jsme si připomněli 100. výročí narození válečného hrdiny, příkladného vlastence (nar. 16. 7. 1914). Český svaz bojovníků za svobodu, si spolu s dalšími spolupracujícími spolky, připomene 64. výročí tragické nehody významné vojenské osoby československých dějin. Akce se zúčastní přímí bojoví druzi Antonína Sochora, a další váleční veteráni II. světové války,“ zve Jaroslav Vodička, předseda ČSBS.

Ve čtvrtek se od 17 hodin uskuteční setkání veteránů v KD ve Stráži p. R. za účasti hejtmana LK

Martina Půty.

V pátek je na programu od 10.15 hodin pietní akt u pomníku A. Sochora za účasti náměstka hejtmana LK Josefa Jadrného.,

Poté od 13.30 hodin pieta na Lesním hřbitově v Novém Boru u Pomníku osvobození, Rumburských hrdinů, hrobu genmjr. Františka Rypla a sovětského vojáka, symbolický hrob - památník obětem II.

světové války z řad zajatců, totálně nasazených a umučených nacistickým režimem

v Novém Boru a připomenutí pochodu smrti Lidických žen, židů a zejména francouzských zajatců.

Viz přílohy