Město a kraj budou fandit volejbalové Dukle, která chce získat titul mistra i bez opor Hadravy a Řezníčka

16.10.2014 13:04

Liberečtí volejbalisté VK Dukly Liberec jsou podle slov ředitele klubu Pavla Šimoníčka, trenéra Michala Nekoly a kapitána týmu Aleše Správky dobře připravení na nastávající extraligovou sezonu.

Pět hráčů odešlo, pět přišlo, hlavní cíl se nemění  - zvítězit v nejvyšší domácí soutěži. Letos Dukla získala „jen“ bronz.

Do salónku Ještěd Hotelu Liberec přišli hráče a realizační tým podpořit a povzbudit zástupci sponzorů včele s bývalým ředitelem Pivovaru Svijany Františkem Horákem, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, primátorka města Martina Rosenbergová nebo náměstek hejtmana LK Josef Jadrný.

Dukla řadu let patří k elitě české odbíjené, v minulých dvou letech vyhrála Český pohár a reprezentovala v evropských pohárech, v roce 2013 se dostala až do Final Four Challenge Cupu. Titul mistra republiky však naposledy získala v roce 2003.

„Přeji volejbalistům Dukly, sobě a fanouškům, aby právě v nastávající sezóně konečně titul mistra Česka vybojovali,“ řekl mimo jiné hejtman, který si nedávno na tréninku Dukly vyzkoušel, jak létají balóny stokilometrovou rychlostí. Zároveň slíbil, že spolu s kolegou náměstkem se vynasnaží být v hledišti na Dukle co nejčastěji.

„Dukla, to je celorepublikový pojem. Hrál jsem závodně volejbal, a tak vím, co tento sport obnáší. Držím pěstí,“ doplnil Josef Jadrný.

„Dukla a Liberec patří k sobě. Klub dělá příznivou městu i kraji velkou reklamu, musíme jim společně fandit,“ dodala s úsměvem Martina Rosenbergová.

Opět se bude hrát na třech frontách – extraliga, Český pohár a v Pohár CEV.

„Prioritou je pro nás úspěch v domácí extralize,“ potvrdil ředitel VK Dukla.

Z kádru podle něj odešlo pět hráčů, včetně největší opory Jana Hadravy a Pavla Řezníčka, který ukončil svou bohatou a dlouhou sportovní kariéru. Tým posílili dva kvalitní zahraniční volejbalisté – slovenský reprezentační smečař Tomáš Kriško a polský univerzál Adam Patucha.

Kromě toho se vrátil nahrávač Fučík a k mužstvu se přidali i dva mladí hráči na postu přihrávajících smečařů  - Dominik Ducháč a Jan Galabov.

Odešli Tomáš Hýský, Ryan Burrow (oba Odolena Voda), Jan Hadrava (Francie, Nantes), Marek Beer (Rakousko, Innsbruck), Pavel Řezníček (ukončení kariéry).

Přišli Adam Patucha (Francie, II. liga Paříž), Tomáš Kriško (Slovensko, Myjava), Ondřej Fučík (Benátky n. Jiz.), Jan Galabov (ČZU Praha, juniorský reprezentant), Dominik Ducháč (juniorka, odchovanec Dukly).

Kromě ligy a Českého poháru čeká Duklu opět i mezinárodní konfrontace.

V Poháru CEV, který hraje jako vítěz domácího poháru, se v šestnáctifinále utká se silným Toulouse (5. 11. ve Francii, 19. 11. doma). V případě postupu by Liberečtí narazili v dalším dějství na německý Bühl a následně případně v lednu 2015 ještě na Dynamo Moskva. V případě vyřazení s Toulouse by v Challenge Cupu a hráli s maďarským Kaposvárem.

Ligový program Základní část UNIQA extraligy mužů 2014/15:

16. 10. ČZU Praha – DUKLA LIBEREC (19.00),

21. 2. České Budějovice – DUKLA (18.00),

28. 2. DUKLA – Ústí n. L. (18.00),

7. 3. DUKLA – Ostrava (18.00),

12. 3. Zlín – DUKLA (17.00).