Aktuality

Ministerstvo školství jedná o finanční podpoře sklářských škol v Libereckém kraji

17.05.2013 15:56

 

Ministerstvo školství, mládeže, tělovýchovy a sportu ČR poskytlo v roce 2012 sklářským školám v Libereckém kraji částku ve výši téměř pět milionů korun. Tyto prostředky ministerstvo uvolnilo v rámci vyhlášeného rozvojového programu Podpora regionálního školství Libereckého kraje v důsledku mimořádné koncentrace sklářských oborů.

 

„Ministerstvo školství slíbilo pomoci zachránit sklářské obory v Libereckém kraji a svému slibu dostojí. Rozhodli jsme se proto finančně podpořit praktickou část vzdělávání na sklářských školách v Novém Boru, Kamenickém Šenově a v Železném Brodu,“ uvedl vloni na společném jednání tehdejší 1. náměstek ministra školství Ing. Ladislav Němec.

 

Liberecký kraj v letošním roce požádal o opětovné vypsání rozvojového programu na podporu vzdělávání žáků sklářských oborů. Vzhledem k tomu, že ministerstvo školství, mládeže, tělovýchovy a sportu podmínilo podporu sklářských škol předložením koncepce a způsobu financování s výhledem do roku 2017, proběhne v pátek 24. května společné jednání zástupců MŠMT, Libereckého kraje a ředitelů sklářských škol.

 

 

„Tohoto setkání se zúčastní náměstkyně ministra školství pro ekonomické záležitosti Ing. Eva Bartoňová, náměstek ministra školství pro vzdělávání PhDr. Jindřich Fryč, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, vedoucí odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Ing. Jiřina Princová, a také ředitelé všech tří sklářských škol Libereckého kraje“ upřesnila Alena Losová, členka Rady kraje pověřená řízením rezortu školství, mládeže a zaměstnanosti.

 

Finanční podpory by se opět v letošním roce mohly dočkat všechny tři střední sklářské školy, které působí na území Libereckého kraje: Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov, Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola Nový Bor i Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Železný Brod.

 

„Ministerstvo školství považuje podporu vzdělávání žáků sklářských oborů za důležitou. Pevně doufám, že společně dokážeme přesvědčit zástupce ministerstva, že připravovaná opatření a náměty povedou ke stabilizaci a rozvoji všech tří sklářských škol v Libereckém kraji.“ vyjádřila naději Alena Losová.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login