Hejtman jednal s landráty o vzájemné spolupráci

29. 4. 2013
Jednání s landráty

Hejtman Libereckého kraje za doprovodu Pavla Brandy z Euroregionu Nisa navštívil v minulém týdnu landráta sousedního landkreisu Görlitz (Svobodný stát Sasko) Bernd Lange.

Stěžejním tématem jednání ve Zhořelci (Görlitz), kterého se zúčastnil i Michal Harig, landrát landkreisu Bautzen, starostové německých měst Lohca a Reichenbach Udo Witschas a Andreas Broer  a Jiří Vosecký, starosta obce Okrouhlá a předseda Svazu obcí Novoborska, byla spolupráce hejtmana a landrátů v plánovacím období 2014 – 2020 při společné přípravě dokumentů pro další program cíl 3 a při prosazování společných priorit.

Přítomní se odkazovali na zasedání Evropské komise dne 6. října 2011, kdy bylo vytyčeno 11 oblastí, které komise zvolila jako priority podpory v plánovacím období 2014 – 2020.