Nadační fond olympioniků odmění jubilanty a další významné sportovní veterány z regionu

25. 11. 2014
il. foto

Český klub olympioniků – region Severní Čechy, Nadační fond severočeských olympioniků pořádá na 28. listopadu od 12 hodin v Hotelu Zlatý lev v Jablonci nad Nisou předvánoční setkání bývalých účastníků olympijských her olympioniků – jubilantů a významných sportovců spojené s poděkováním za dlouholetou a úspěšnou reprezentaci Československa.

 

Setkání se zúčastní hosté a zároveň zástupci měst, která na ocenění olympioniků přispěla finančními dary:

1.      Zeman Jindra – za nadační fond

2.      Moskalová Elen - za nadační fond

3.      Půta Martin – Hejtman LK

4.      Zuzana Kocumová – statutární náměstkyně hejtmana LK

5.      Věra Mužíčková – starostka obce Plavy (házená)

6.      Petr Beitl – primátor statutárního města Jablonec n. (vodák)

7.      Vladimír Boháč – předseda LB STO –

9.      Jaroslav Zeman – senátor (lyžař, fotbalista)

10.  Marek Hotovec – starosta města Smržovka

12.  Voláková Jiřina – starostka Držkova.

Přispěla také města Tanvald, Velké Hamry a Liberec, které účast svých představitelů omluvily.

Připomeňme si seznam oceněných jubilantů:

 

 Paulů Blanka 31.3.1954 – běh na lyžích

  • ZOH 1984 Sarajevo - stříbrná olympijská medaile ze štafety na 4×5 km

ZOH 1976  Innsbruck5. místo ze štafetového závodu 4x5 km,
                                       10. místo ze závodu na 5 km,
                                       17. místo ze závodu na 10 km
 

ZOH 1980  Lake Placid - 4. místo ze štafetového závodu 4x5 km
                                      -  29. místo ze závodu na 10 km a 30. místo ze závodu na 5 km

  • MS 1974  Falun  -  2. místo z individuálního závodu na 5km
                                -  3. místo ze štafetového závodu 4x5km
     

 

Soviš Miroslav 14.1.1954 - biatlon

  • ZOH 1976 Innsbruck9. místo ze štafetového závodu 4x7,5 km
     

 

Hůska Jan 5.6.1949 – biatlon

  • ZOH 1972 Sapporo – 12. místo ze štafetového závodu 4x7,5 km
     

 

Balatková Helena 23.3.1949 - běh na lyžích

  • ZOH 1972 Sapporo - 3. místo v běhu na 5 km

                                  7. místo v běhu na 10 km
                                  6. místo ze štafetového závodu 3x5km

  • MS 1970 Vysoké Tatry - 4. místo v běhu na 10km

 

 

Stanislav Henych 19.2.1949 - běh na lyžích

  • ZOH 1972 Sapporo  - 9. místo z běhu na 30km

ZOH 1976 Innsbruck

  • MS Švédsko 1974 Falun  - 2. místo z běhu na 50km 
  • sedmi násobný mistr republiky
  • dlouholetý trenér reprezentace mužů DUKLY Liberec
     

 

Fajstavr Jan 26.3.1944 – běh na lyžích

  • ZOH 1968 Grenoble
    ZOH 1972 Sapporo
  •  několikanásobný účastník MS v běhu na lyžích
     

 

Divila Ladislav 14.5.1944 – skok na lyžích

  • turné čtyř můstků 1968 Garmisch-Partenkirchen - 5. místo
  • ZOH 1968 Grenoble - 9. místo
     

 

Bartošová Alena  17.9.1944 - běh na lyžích

  • MS 1974 Švédsko Falun - 3. místo ze štafetového běhu 4x5 km
  • ZOH 1972 Sapporo - 6. místo ze štafetového běhu 4x5 km
  • ZOH 1976 Innsbruck - 6. místo ze štafetového běhu 4x5km
     

 

Roušavá Oldřiška 1944 - kanoistika

  • MS 1971 Bělehrad - 7. místo 
  • LOH 1972 Mnichov - 9. místo
  • pětkrát mistryně ČSSR
     

 

Honzl Petr 10.9.1944 - běh na lyžích

  • dlouholetý trenér reprezentace žen, trenér mládeže
     

 

Smolka Josef  22.3.1939 - volejbal   

  • LOH 1968 Mexiko - 3. místo
  • MS 1966 Československo - 1. místo
  • ME 1967 - 2. místo
     

 

Honců Jaroslav 23.3.1939 - běh na lyžích

  • dlouholetý trenér reprezentace mužů DUKLY Liberec
     

 

Kutheil Josef 14.4.1939 – severská kombinace

  • ZOH 1964 Innsbruck
  • trenér reprezentace severské kombinace a mládeže DUKLY Liberec
     

 

Seznam dalších oceněných olympioniků:

 

      Eva Kracíková (77) - běh na lyžích –

Zdeňek Ciller (78)      - běh na lyžích

Čermák Evžen (82)               

Bořivoj Dvorský (87) - běh na lyžích                                               

Josef Lánský (84)        – skok na lyžích

Mojmír Stuchlík (84) – skok na lyžích                       

Kurt Hennrich (83) - sjezd                            

Josef NÜSSER (83) – severská kombinace                          

Kulhavá Bedřiška (83) - atletika                   

Matouš Ilja (83) - běh na lyžích – omluven              

Zbyněk Hubač (74) ­– skok na lyžích              

zpět na seznam

Zpracovávám...