Křesadlo převezme šest dobrovolníků v Jablonci nad Nisou

2. 12. 2014
Jablonec n. N.

Slavnostní galavečer udílení cen Křesadlo se v jabloneckém Městském divadle koná ve čtvrtek 4. prosince od 17 hodin.  Ocenění převezme šestice dobrovolníků Libereckého kraje, kteří v roce 2014 věnovali svůj čas a síly ve prospěch potřebných.

V rámci tohoto ceremoniálu, který se koná pod záštitou hejtmana LK Martina Půty a senátora Jaroslava Zemana, připravil jablonecký Český červený kříž jako pořadatel spolu s partnerem akce Společností Severočeské vodovody a kanalizace také doprovodný program. O hudební část se postará soubor Izerína a na jevišti svou prezentaci představí studio orientálního tance Tasmina. 
Závěr večera u připravených rautových stolů bude příjemnou tečkou. Zájemci, kteří by chtěli udělování ocenění Křesadlo v jabloneckém Městském divadle vidět na vlastní oči, si mohou v době otevření pokladny divadla dojít pro vstupenky, které jsou, jak už je tradicí, zdarma. 
Myšlenka každoročního ocenění dobrovolníků vznikla již v rámci Mezinárodního rokudobrovolníkůvroce2001. Symbolika udělované ceny i jejího názvu je více než zřejmá: dobrovolníci jsou těmi, kdo pomáhá vykřesat jiskry lidství. Důmyslná kombinace několika prvků, které dokáží zázrak – vznikne oheň. Živel, který udržuje náš život, pokud je v dobrých a pečujících rukou, a který také dokáže náš život zmařit, pokud jej nedokážeme ovládnout nebo je v rukou, které nechtějí činit dobro. 
Křesadlo, jako symbol práce a odhodlání našich dobrovolníků, je symbolem vzniku něčeho krásného. Spojení ochoty pomáhat, převzetí zodpovědnosti za druhé, péče a lásky, ale často také odvahy vzepřít se jednoduchým řešením a snad i nechápavým reakcím druhých. Cílem udělování ceny KŘESADLO je ocenit dobrovolníky, zviditelnit dobrovolnictví i neziskový sektor, vzbudit v lidech zájem o dobrovolnou činnost i respekt k těm, kteří ji vykonávají. 

zpět na seznam

Zpracovávám...