Klub Změny pro Liberecký kraj navrhl nového náměstka pro zdravotnictví

21. 1. 2015
A. Jakubička

Na dnešním jednání předsedů zastupitelských klubů Zastupitelstva LK představil klub zastupitelů Změny pro Liberecký kraj svého kandidáta na pozici náměstka hejtmana LK pro zdravotnictví.

"Do funkce náměstka hejtmana pro zdravotnictví navrhujeme za klub ZpLK kolegu a krajského zastupitele André Jakubičku, zkušeného komunálního politika," sdělil Josef Jadrný, předseda Klubu ZpLK, s tím, že  volba se uskuteční na lednovém zasedání Zastupitelstva LK.

Předložený návrh rovněž získal podporu koaličního partnera – hnutí Starostové pro Liberecký kraj.

 „Je to pro nás logický krok, který vyplývá ze stále platné koaliční smlouvy. Očekáváme, že doplnění člena rady kraje povede ke stabilizaci složení rady a zlepšení její práce. Jde nám zejména o dobré fungování jednotlivých resortů ve prospěch občanů Libereckého kraje,“ řekla Lena Mlejnková, předsedkyně klubu zastupitelů Starostové pro LK.

Nominaci kandidáta přivítal Marek Pieter, náměstek hejtmana LK, pověřený dočasným řízením resortu zdravotnictví, jehož prvním úkolem bude předat novému náměstkovi pro zdravotnictví po zvolení do funkce všechny poznatky a informace získané za dva měsíce řízení tohoto významného resortu.

André Jakubička získal cenné zkušenosti s řízením dotačních projektů a investic v pozici starosty města Železný Brod. Věřím, že je dobře využije, protože je nyní důležité úspěšně řídit projekty, které nabraly zpoždění za předchozího vedení resortu a přímo ohrožují například dodání nových sanitních vozidel. Mezi urgentní investice ve zdravotnictví řadím také zajištění nového zdroje tepla a chlazení, včetně rozvodů, pro Nemocnici s poliklinikou v České Lípě. Zde jsou ohroženy dodávky v roce 2016,“ uvedl náměstek hejtmana Pieter.

Letošní 1. jednání Zastupitelstva LK se uskuteční 27. 1. 2015 od 14 hodin. Tisková konference                 proběhne od 13 hodin.

André Jakubička (*1977), ženatý, čtyři děti. V Železném Brodě působil v letech 2010 – 2014 v pozici starosty města. V roce 2012 se stal krajským zastupitelem zvoleným za ZpLK.

 

zpět na seznam

Zpracovávám...