Popáté v historii Libereckého kraje vyvěsí hejtman tibetskou vlajku

6. 3. 2015
Vlajka na budově KÚ LK 2014

Popáté v historii krajů zavlaje na budově Krajského úřadu Libereckého kraje, U Jezu, v Liberci tibetská vlajka. Rozhodli o tom včera členové Rady LK.

 „Liberecký kraj se tak opět připojí k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet. Vyvěšením vlajky chceme podpořit i další národy, které za svoji svobodu  bojují,“ řekl hejtman.

Na letošní 10. březen připadá 56. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci jejich země. Po potlačeném povstání musel duchovní vůdce Tibetu dalajlama odejít do indického exilu. Dalajláma byl velkým přítelem prezidenta Václava Havla.

Česká republika se k této celosvětové akci aktivně připojila již v roce 1996, kdy vlajku vyvěsily první čtyři radnice. V loňském roce se, stejně jako dalších 601 obcí, měst, městských částí a krajů,  Liberecký kraj do kampaně zapojil.

Na budově Libereckého kraje vlály tibetské vlajky v roce 2004 za hejtmana Pavla Pavlíka, v roce 2005, kdy vlajku vyvěsil hejtman Petr Skokan, a v letech 2013 a 2014, kdy ji vždy vyvěšoval hejtman LK Martin Půta.

Viz také: https://www.youtube.com/watch?v=EEr0CV8hWoE

zpět na seznam

Zpracovávám...