Studenti libereckého Gymnázia F. X. Šaldy pátrali po historii Sokola Sydney

12. 3. 2015
Muzeum Č. Dub

Vernisáž výstavy „Sokol Sydney očima gymnaziálních studentů“ se koná pondělí 16. března 2015 od 18 hodin v Podještědském muzeu v Českém Dubu.

Autorem výstavy, která je součástí gymnaziálního projektu Neviditelné oběti komunismu (http://australie.gfxs.cz/ , jsou studenti Gymnázia F. X. Šaldy v Liberci.

Projekt představí vedoucí projektu Jan Goll a členové týmu Lukáš Hájek a Pavel Dostalík.

„ Z důvodu změny zaměstnání končím s vedením tohoto projektu a touto formou bych se s ním chtěl rozloučit a poděkovat těm, kteří ho po celou dobu podporovali. Zároveň chci výsledky projektu také představit občanům Českého Dubu, kde nyní působím jako ředitel základní školy,“ zve Jan Goll s tím, že u příležitosti otevření výstavy v Podještědském muzeu se bude promítat studentský film Neviditelné oběti komunismu.

„Celý večer vnímám z vlastního úhlu pohledu jako rozlučkový. Libereckého kraje, který našemu projektu mnohokrát pomohl,“ doplnil

Akce se koná pod záštitou místopředsedy Senátu PČR MUDr. Přemysla Sobotky, zahájení výstavy se zúčastní honorární konzul Australského společenství v ČR Petr Vodvářka, hejtman LK Martin Půta, bývalá primátorka Statutárního města Liberec Martina Rosenbergová, starosta Města Český Dub Jiří Miler, současný primátor Liberce Tibor Batthyány ředitel Gymnázia F. X. Šaldy v Liberci Václav Ulvr,  náčelnice Sokolské župy Ještědské Jarina Žitná, starosta Sokola Český Dub Libor Škoda a další hosté.

Výstava potrvá do neděle 19. dubna 2015.

Finanční podporu na projekt poskytly SRSPŠ při Gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci a LUKOV Plast s r. o., Český Dub.

 

zpět na seznam

Zpracovávám...