Prezident republiky opět navštíví Liberecký kraj

18. 3. 2015
Prezident a hejtman při loňské návštěvě

Na třídenní návštěvu Libereckého kraje přijede prezident České republiky Miloš Zeman ve dnech 24. až 26. března 2015. Během návštěvy bude hlavu státu doprovázet hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

V úterý 24. března se sejde s krajskými zastupiteli, starosty obcí a měst Libereckého kraje, řediteli příspěvkových organizací v sociální oblasti a zástupci krajské tripartity. Na programu prvního dne je také návštěva 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany, České mincovny v Jablonci nad Nisou a Nemocnice Jablonec nad Nisou.

Druhý den návštěvy, ve středu 25. března, prezident stráví na Českolipsku. Setká se se zastupiteli
a občany Stráže pod Ralskem, prohlédne si areál Akademie Vězeňské služby ČR a státního podniku Diamo. Poté se přesune do Mimoně, kde bude diskutovat s představiteli města a mikroregionu Podralsko a následně pobeseduje s místními obyvateli. V závěru dne navštíví bývalý vojenský prostor Ralsko.

Ve čtvrtek 26. března zamíří prezident republiky na krátkou prohlídku firmy Kamax v Turnově, kde se rovněž pozdraví se zaměstnanci. Na Městském úřadě v Turnově se poté setká se zastupiteli města a v kulturním centru Střelnice s občany. Třídenní návštěvu Libereckého kraje zakončí tisková konference v Zámeckém hotelu Sychrov.

Přesnější harmonogram včetně programu první dámy bude zveřejněn koncem tohoto týdne.

zpět na seznam

Zpracovávám...