Pietní setkání se koná 17. listopadu u libereckého Památníku obětem komunismu

14.11.2013 15:59

Pietní setkání u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva, které pořádá Statutární město Liberec, se koná za účasti vedení města Liberce a Libereckého kraje včele s hejtmanem Martinem Půtou v neděli 17. listopadu od 13.00 hodin u Památníku obětem komunismu v Jablonecké ulici.

O odkazu 17. listopadu promluví u památníku v Jablonecké ulici PhDr. Jan Mohr – historik umění Severočeského muzea v Liberci. Státní hymnu zazpívá dětský pěvecký sbor Severáček.

Po skončení piety v Jablonecké ulici, po zhruba dvaceti minutách, se přítomní i tento rok vydají na Pietní pochod proti zapomínání k Památníku obětem okupace 1968 k historické radnici.