Premiér Jiří Rusnok navštívil Chrastavu a VÚTS Liberec

10.11.2013 15:42

Předseda vlády České republiky Jiří Rusnok v pátek odpoledne navštívil město Chrastava a Výzkumný ústav textilních strojů v Liberci.

Při prohlídce Chrastavy se premiér v doprovodu hejtmana LK Martina Půty a starosty města Michaela Canova zajímal především o postup při odstraňování škod po povodních z roku 2010, včetně obnoveného secesního mostu, který byl v roce 2010 smeten přívalovou vlnou.1. s

Starosta ukázal Jiřímu Rusnokovi opravy místních komunikací, které probíhají s finanční podporou státu. „Jsem moc rád, že mohu vidět, jak se Chrastava zase obnovuje," řekl premiér..

Poté se host přesunul do Liberce, kde si v průmyslové zóně prohlédl novou stavbu Výzkumného ústavu textilních strojů a s prof. Miroslavem Václavíkem, generálním ředitelem a předsedou představenstva VÚTS, a.s., a hejtmanem hovořili o možnostech podpory vědy a výzkumu.

„Premiér se živě zajímal o způsoby financování popovodňových oprav, včetně škod po letošních povodních,“ řekl hejtman.