Rada Libereckého kraje má novou náměstkyni a radního a je kompletní

24.02.2015 17:11

Tajnou volbou byli zvolení dva noví členové Rady Libereckého kraje. Náměstkyní hejtmana LK pro resort sociálních věcí se stala 25 hlasy pro Mgr. Lenka Kadlecová (ČSSD), radním pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova RNDr. Vít Příkaský, který získal 24 hlasů.

Jeho resortu se včera vzdala Ivana Hujerová (nezávislá), Mgr. Petr Tulpa (SLK) se ujal resortu zdravotnictví.

Začala tak platit dohoda zastupitelských klubů SLK, ZpLK a ČSSD o spolupráci v Zastupitelstvu Libereckého kraje a prosazování společných priorit pro zbytek volebního období do října 2016.

Nové složení Rady LK:

Martin Půta – hejtman Libereckého kraje (STAN)

PhDr. Hana Maierová - statutární náměstkyně hejtmana, řízení resortu cestovního ruchu, památkové péče a kultury (SLK)

Marek Pieter - náměstek hejtmana, řízení resortu ekonomiky, investic, správy majetku a informatiky (SLK)

Josef Jadrný - náměstek hejtmana, řízení resortu životního prostředí a zemědělství (ZpLK)

Mgr. Lenka Kadlecová – náměstkyně hejtmana, řízení resortu sociálních věcí (ČSSD)

Vladimír Mastník - člen rady kraje, řízení resortu dopravy (SLK)

Alena Losová - členka rady kraje, řízení resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti (ZpLK)

Mgr. Petr Tulpa - člen rady kraje, řízení resortu zdravotnictví (SLK)

RNDr. Vít Příkaský - člen rady kraje, řízení resortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova (ČSSD).