Aktuality

Respektovaná mezinárodní konference Forum 2000 se poprvé uskuteční také v Liberci

10.10.2014 14:54

Mezinárodní konference Forum 2000, kterou v roce 1997 založil prezident Václav Havel společně s japonským filantropem Yoheiem Sasakawou a nositelem Nobelovy ceny míru Eliem Wieselem, se poprvé uskuteční také v Liberci, a to ve středu 15. října 2014 od 15:00 hodin v Krajské vědecké knihovně.

 

Posláním Fora 2000 je naplňovat odkaz Václava Havla prostřednictvím podpory demokratických hodnot  a respektu k lidským právům, rozvoje občanské společnosti a posilování náboženské, kulturní a etnické tolerance. Vůdčím světovým osobnostem, myslitelům a odvážným jednotlivcům ze všech oblastí života poskytuje prostor, kde mohou tato zásadní témata sdílet a otevřeně o nich diskutovat.

 

Mezi hosty konference Forum 2000 se objevily takové osobnosti jako Jeho Svatost dalajlama, Frederik Willem de Klerk, Bill Clinton, Oscar Arias Sánchez, Šimon Peres, Joseph Stiglitz, Širín Ebadi, Henry Kissinger, Sergej Kovaljov, Nicholas Winton, Madeleine Albright nebo Wole Soyinka.

 

Hlavní téma osmnácté výroční konference Forum 2000 „Nespokojená demokracie (Čtvrt století od železné opony a Tchien-an-menu)“ nabídne kritickou reflexi období demokratických transformací uplynulých 20–30 let a zamyšlení nad aktuálním stavem demokracie a nad jejími výhledy do budoucna napříč regiony, tématy i generacemi.

 

Nejinak tomu bude i v Liberci, kde se v diskusním panelu „Demokracie bez politických stran?“ o současném směřování politických uskupení a občanských iniciativ setká hejtman Libereckého kraje Martin Půta s ředitelem Mezinárodního fóra demokratických studií Christopherem Walkerem a hlavním analytikem Hospodářských novin Jindřichem Šídlem.

 

V druhém diskusním panelu „Malé příběhy velké změny“ pak představí blog jizerské *ticho silné příběhy jednotlivců z Libereckého kraje, kterým se svými nenápadnými aktivitami daří úspěšně ovlivňovat veřejný prostor ve svém nejbližším okolí. Mezi hosty se tak např. objeví zástupci projektů Zachraňme Kino Varšava, Živá paměť Liberec-Reichenberg nebo Zahrada Liberec.

 

Vstup na konferenci je zdarma. Místa je možné rezervovat na www.facebook.com/events/718568641571408/

 

Bližší informace Mgr. Vondřich Petr

petr.vondrich@kraj-lbc.cz

485226308 /

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login