Aktuality

Rychnovský půlmaraton se poběží i příští rok, letos starosta klesal níž a níž

08.10.2014 14:46

Eleven rychnovský půlmaraton, který se uskutečnil o svatováclavském víkendu v Rychnově,

se vydařil i přes nepřízeň počasí - mrholilo. Odstartovat místního starostu podle dohody přijel hejtman Libereckého kraje Martin Puta.

„Když mi František řekl, že v Rychnove uspořádá půlmaraton a sám pobeží, tak jsem mu tehdy v žertu řekl, že v tom případě mu ho odstartuji. No a proto jsem tady dnes i já,“ vysvětlil hejtman, který poslal do závodu  na 21 a 8 kilometrovou trať 214 vytrvalců a nespočet dětí, které si vyzkoušeli běh na několika set metrové vzdálenosti.

V půlmaratonů byli nejrychlejší Jiří Vavruška (1:19:12.9 hod.) a Marie Jiřičková (1:38:47.8 hod.),

osmikilometrovou trasu proběhli nejrychleji Petr Huk (33:02.3)

a Lenka Bartošová (37:22.3). Cenu útěchy vybojoval  Michal Nesvadba za čas 2:37:28.7 hod.

Výsledková listina byla dlouho neoficiální. Jak přiznává starosta, byla  to daň nezkušenosti pořadatelského týmu při prezentaci závodníků  na startu. Chyba se podle něj  stala  zejména u závodníků, kteří se přihlásili na poslední chvíli a jejich jména nebyla dokonale zaznamenána.

„Bohužel, reklamace na konečné pořadí mě také „poškodily“, z původně 47. místa jsem klesal hloub a hloub, až nyní figuruji na 51. příčce,“ vysvětlil s úsměvem František Chlouba, který dlouho bojoval s Liborem Rygálem z SK Maxtri Liberec. Ten nakonec skončil na 49. místě v čase jen o   40 vteřin rychlejším než Chlouba (1:53:08.1 hod.)

„Přiznám se, že jsme tak velký zájem závodníků nepředpokládali, ale příště už to bude skoro dokonalé,“ dodal optimisticky  s tím, že 2. ročník se určitě příští rok znovu poběží.