Setkání věnované památce historika PhDr. Tomáše Edela a vernisáž výstavy se koná v Českém Dubu

24.04.2015 14:05

U   příležitosti  5. výročí úmrtí historika, objevitele johanitské komendy a ředitele Podještědského muzea v Českém dubu se koná 25. dubna setkání přátel, kolegů, pamětníků a příznivců této velké regionální osobnosti.

Od 15. 30 hodin. je v kostele sv. Ducha na pořadu requiem ta Tomáše Rděla s varhaním doprovodem Přemysla  Kšicy.

V 17 hodin se v Podještědském muzeu uskuteční vernisáž výstavy  Bojovali, abychom žili. Zpracované podle poslední knihy T, Rděla Podještědí v Hitlerově třetí říši z roku 2009.

Součástí vernisáže bude přednáška člena Československé obce legionářské Jana Hniličky na téma Československá zahraniční armáda.

Po skončení vernisáže,cca v 18. 30 hodin pokračuje setkání neformálním večerem věnovaném vzpomínkám na Tomáše Edela.

V roce 2010 jej hejtman LK Martin Půta ocenil Poctou hejtmana Libereckého kraje in memoriam.