Sloučenou libereckou textilní a strojní průmyslovku povede ředitel Jaroslav Semerád

07.06.2023 10:35

Zastupitelstvo Libereckého kraje v úterý 30. května 2023 rozhodlo o sloučení liberecké Střední průmyslové školy textilní se Střední průmyslovou školou strojní a elektrotechnickou a Vyšší odbornou školou, Liberec. Ke dni 30. června 2023 tak zaniká vedoucí pracovní místo ředitelky liberecké textilní školy – ve funkci končí Jana Kočí. Rozhodla o tom na svém včerejším jednání krajská rada.

„Rád bych poděkoval paní ředitelce Janě Kočí za dobrou práci, kterou ve své funkci vykonávala. Sloučení obou škol je nutný krok, ale nelze ho odkládat, aby bylo možné už v září příštího roku otevřít dvě třídy technického lycea v souvislosti se vzrůstajícím zájmem o všeobecné vzdělávaní,“ řekl hejtman Martin Půta.

„Tradice textilnictví sloučením obou škol v kraji nekončí. Naopak, bude odpovídat standardům současné doby, a to s využitím tradičního know-how,“ dodal Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní schválili krajští zastupitelé v úterý 30. května 2023. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád.