Aktuality

Vojenské lesy a statky ČR uspořádaly v Ralsku letošní největší lesnickou akci

22.06.2013 17:11

 

Tradiční setkání všech přátel lesa a myslivosti „Lesnický den v Ralsku“, které pořádaly Vojenské lesy a statky ČR, s.p., divize Mimoň, přilákala do areálu Skelná Huť v Ralsku tisíce návštěvníků.

„Vloni přišly v pátek tři tisíce, v sobotu pak 12 tisíc lidí. Letos to bude zřejmě ještě více,“odhadoval generální ředitel VLS ČR Jiří Janota.  

Součástí 37. ročníku Lesnického dne bylo také XII. mistrovství České republiky v práci s motorovou pilou o Pohár VLS 2013.  

Každý z návštěvníků si mohl vybrat v dvoudenním programu podle svého přání, čehož využili i hejtman LK Martin Půta jeho náměstek pro životné prostředí a zemědělství Josef Jadrný.

„Přiznám se, že jsem tu letos poprvé a překvapila mě tak vysoká návštěvnost. Lesům České republiky děkuji za jejich péči o přírodu, která tady v Ralsku je nádherná a na mnohých místech takřka nedotknutá, i když sovětští vojáci tu zanechali i prostory zdevastované,“ řekl mimo jiné hejtman s tím, že Liberecký kraj tu vlastní řadu pozemků a jejich využívání bude vždy konzultovat s vedením Vojenských lesů a statků ČR.

Návštěvníci zhlédli výstavu lesní a dřevozpracující techniky, výstavu loveckých trofejí, ukázky dřevorubeckého sportu, vystoupení sokolníků, závod v hodu oboustrannou sekyrou, vystoupení trubačů, přehlídku loveckých psů, ukázku leteckého hašení lesních požárů a další zajímavosti a děti se zúčastnily řady výchovných i zábavných soutěží.

„Letos to byla největší lesnická alce v celé České republiky,“ uzavřel Jiří Janota.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login