Začíná dvoudenní Bambriáda Liberec 2013

23.05.2013 12:49

Jubilejní 15. ročník celorepublikové přehlídky volnočasových organizací – Bambiriáda se uskuteční v Liberci24.- 25. května.

Tradičním celorepublikovým pořadatelem je Česká rada dětí a mládeže, regionálním pořadatelem je Rada dětí a mládeže Libereckého kraje.  Regionální záštity nad akcí převzali Přemysl Sobotka, místopředseda Senátu, krajská radní pro školství Alena Losová, náměstkyně hejtmana LK pro kulturu Hana Maierová a Kamil Jan l Svoboda, náměstek primátorky Statutárního města Liberec.

Tuto tradiční akci v roce 2012 navštívilo 8 900 osob. V roce 2012 probíhá Bambiriáda souběžně v 17 městech po celé České republice.

Místem pořádání bude opět nám. Dr. E. Beneše před libereckou radnicí. Areál s několika stany nabídne velmi pestré vyžití pro širokou veřejnost, především pak děti a mládež. Ve dvou velkokapacitních stanech a v několika přilehlých stanech se hrami, soutěžemi a zajímavými aktivitami bude prezentovat 26 organizací různorodého zaměření od techniky, přes sport, turistiku po výtvarné umění. Zastřešené podium o rozloze 90 m² nabídne nepřetržitý program doprovodných vystoupení. Tento rok se bude prezentovat 35 organizací, které připraví téměř 20 hodin programu bez přerušení. Na podiu se vystřídá více jak 1 100 účinkujících. Na Bambiriádu se již tradičně sjíždí kolektivy z celého Libereckého kraje. Návštěvníci se mohou těšit na taneční vystoupení, koncerty, ukázky bojových umění, módní přehlídky, ukázky činností několika domů dětí a mládeže a středisek volného času apod. V sobotu na podiu proběhne vyhlášení soutěže Krajského kola školních časopisů. Absolutním programovým finále a tradičním zakončením liberecké Bambiriády bude třetí ročník severočeského open air break dance šampionátu Kill The Floor. Tento rok pořadatelé poprvé otevřeli disciplínu skupin oproti předchozím sólům.

Akci podpoří i složky integrovaného záchranného systému – hasiči, policie, armáda nebo zdravotní záchranná služba. Ti zde budou v pátek svou činnost prezentovat především technikou a vozovým parkem – před libereckou radnicí tak najede např. vysokozdvižný zásahový hasičský vůz, vozidlo hromadného neštěstí či obrněný transportér.

V rámci doprovodných aktivit bude v pátek zpřístupněna vyhlídka z radniční věže. V sobotu se uskuteční od 9 hod. Živá knihovna nad aktuálními tématy s konkrétními osobnostmi. Akci podporuje i  hejtman LK Martin Půta

V areálu návštěvnici naleznou trampolínu, floorbalové hřiště či překážkovou cyklodráhu.

Areál je přístupný po oba dny v čase 9 – 19 hod. Vstup na akci je bezplatný

Návštěvníci naleznou detailní program na oficiální celorepublikové prezentaci www.bambiriada.cz.