Zasedání Rady Euroregionu NEISSE-NISA-NYSA se koná ve Frýdlantu

08.07.2014 17:27

Již 16. Zasedání Rady Euroregionu NEISSE-NISA-NYSA se uskuteční  ve čtvrtek 10. července od 10 do 12 30 hodin v hotelu Antonie ve Frýdlantu, ul.  Zelená 905.

Jednání povede Martin Půta, předseda české části ERN a hejtman Libereckého kraje.

Rada Euroregionu NEISSSE – NISA – NYSA je podle něj tvořena 30 členy, z každé národní strany se jednání zúčastní vždy 10 zástupců. Za českou část ERN se jedná o starosty nebo místostarosty měst Hrádek n. N., Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Železný Brod, Okrouhlá, Česká Lípa, Turnov, Vanrsdorf, hejtmana Libereckého kraje a předsedu Krajské hospodářské komory v Liberci.

Německou delegaci vede zemský rada okresu Görlitz Bernd Lange, polskou delegaci vede primátor města Boleslawiec Piotr Roman.

Program jednání

BOD 1 Zahájení, schválení programu jednání

BOD 2 Projevy čestných hostů

BOD 3 Zpráva presidia ERN o činnosti - Andrzej Jankowski (PL)