Detail aktuality

Centrum rozvoje strojírenského výzkumu Liberec zahajuje činnost

12.02.2013 15:43

 

Slavnostní otevření Centra rozvoje strojírenského výzkumu Liberec, dokončeného projektu libereckého Výzkumného ústavu textilních strojů, který je jeho součástí, se koná 14. února od 11 hodin v areálu centra CRVS, Svárovská 619, v Liberci (průmyslová zóna sever, kruhový objezd nad Globusem, další kruhový objezd rovně, rovně dolů a zatáčka doprava).

Prezentace a prohlídky nového centra se zúčastní na pozvání Miroslava Václavíka, generálního ředitele VÚTS, který dříve sídlil v liberecké ulici U Jezu, také rektor TUL prof. Zdeněk Kůs, hejtman LK Martin Půta, náměstkyně ministra školství Eva Bartoňová a další hosté.

Projekt „Centrum rozvoje strojírenského výzkumu Liberec“ připravil VÚTS, a.s. byl podpořen z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Celková výše dotace dosahuje 738 047 583 Kč

Kč, kdy příspěvek EU činí 627 340 446 Kč a příspěvek státního rozpočtu ČR činí 110 707 137 Kč.  

Projekt si kladl za cíl vytvořit podmínky pro budoucí realizaci špičkového výzkumu, vývoje a rozvoje nových progresivních technologií v oblasti středního a přesného strojírenství. Centrum tak významnou měrou přispěje k rozvoji teoretických i praktických poznatků a podpoří inovaci výrobních strojů a zařízení pro oblast zpracovatelského průmyslu (oblast obráběcích, balících, textilních, sklářských, bižuterních, polygrafických, jednoúčelových a dalších strojů).

V rámci projektu byl vybudován areál, jehož parametry splňují náročné provozní a technologické požadavky pro umístění nových specializovaných pracovišť (např. laboratoře pro analýzu hluku, vibrací, dynamických vlastností strojů a zařízení), která pokryjí všechny oblasti související s návrhem strojů a zařízení. To znamená od oblasti koncepčních návrhů, modelování, přes výpočty, konstrukční návrhy, systémy řízení, měření, návrhy a zhotovení funkčních modelů a prototypů až po fázi jejich verifikace. Konečným uživatelům, akademickým a vysokoškolským pracovištím a zejména průmyslovým partnerům bude k dispozici komplexní servis pro zajištění inovace jejich produktů.

Nové centrum pamatuje také na vzdělávání mladých nadějných vědeckých pracovníků, kteří budou moci právě v nově vybudovaném centru nalézt své uplatnění.  Plánováno je vytvoření 40 nových pracovních míst.

Jedná se o objekt administrativní budovy s výrobní halou, které jsou doplněny špičkovými výzkumnými pracovišti z oblasti strojírenského průmyslu. Budova výrobní haly zabírá asi 5500 m2, objekty výzkumných pracovišť a administrativní části včetně kompletního zázemí se rozkládají na ploše zhruba 9500 m2. K zajímavým výzkumným pracovištím patří Dozvuková komora, Tepelná komora., 3D měření, Polobezodrazová komora a další. CRSV Liberec byla přihlášena do soutěže Stavba roku 2012 Středočeského kraje.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login