Chrastava otevřela nové multifunkční hřiště

05.09.2013 15:49

Od včerejška mohou chrastavští využívat nové hřiště s umělým povrchem pro tenis, basketbal či fotbal. Okolo hřiště vede také zbrusu nová atletická dráha spojená s různými atletickými sektory. Pozvání starosty Chrastavy Michaela Canova na slavnostní otevření přijal také hejtman Libereckého kraje Martin Půta a světová rekordmanka Jarmila Kratochvílová.

„Na nové hřiště Chrastava dlouho čekala. Díky vítězství v soudním sporu se stavební firmou a dosažení finančního vyrovnání ale čekání ukončila a mohla si dovolit vybudovat nové multifunkční hřiště,“ řekl hejtman Půta.

Podle starosty Canova bylo hřiště vybudováno za 6 milionů korun, které byly plně pokryty smluvní pokutou. Tu musela Chrastavě uhradit na základě rozhodnutí soudu stavební firma za pochybení při opravě splaškové kanalizace.

Hřiště vybudovala stavební firma, která mezi devíti uchazečů zvítězila ve výběrovém řízení a postavila ho za 60% projektové ceny.