Deník hejtmana

Archeologický průzkum a opravy silnic v Jablonném v Podještědí

20.07.2018 12:48

V pátek ráno jsem měl možnost projít si Jablonné v Podještědí a získat z první ruky informace o probíhajícím archeologickém výzkumu a také průběhu jedné z největších investic kraje do silnic v letošním roce.
Díky dobré koordinaci s Jablonné v Podještědí a vlastníky síti se opraví nejenom silnice, náměstí a chodníky v centru města, ale také všechny kanalizace, vodovod, plynovod a další sítě a na dalších padesát let budou mít všichni klid. A taky se povede odkrýt, zdokumentovat a zpřístupnit další památky na středověkou historii města, které bylo jedním z největších sídel Království českého.