Deník hejtmana

Chceme uzavřít memorandum o vzájemné spolupráci

21.02.2019 9:14

Na středeční tiskové konferenci jsme společně s vedením Liberce v čele s primátorem Jaroslavem Zámečníkem představili záměr uzavřít memorandum o vzájemné spolupráci při výstavbě terminálu příměstské dopravy v Liberci. Projektová dokumentace je již připravená a v současné době řeší město s krajem, jak najít co nejvhodnější variantu pro financování a přípravu stavby.

Druhým společným bodem tiskové konference byla příprava nové závazné vyhlášky, která dokáže účinně regulovat akce typu technoparty. V pondělí jsme s primátorem Liberce toto téma řešili také s ředitelem krajské policie Vladislavem Husákem a ředitelem liberecké městské policie Ladislavem Krajčíkem. Všichni jsme se shodli na tom, že akce podobného typu sice nelze zakázat, ale lze omezit jejich negativní důsledky.