Deník hejtmana

Další protest na Trojmezí: rozšíření dolu Turów nechceme

30.08.2020 20:32

Dnes jsme se na Trojmezí opět sešli s lidmi z Německa, Polska a České republiky, abychom společně znovu vyjádřili jasný nesouhlas s rozšířením dolu Turow a především jeho fatálními dopady pro životní prostředí a na každodenní život v okolních obcích. Jen škoda, že na polské straně musela zasahovat tamní policie, když došlo k hádkám mezi polskými odpůrci Turówa a jeho zastánci z řad zaměstnanců dolu a přilehlé elektrárny. Rozumím tomu, že se bojí o práci. Byl bych ale rád, aby i oni chápali naše obavy. My se bojíme o vodu a dopad těžby na životní prostředí. Chci věřit, že polská vláda s námi začne jednat. Bude totiž zodpovědná za to, co se bude na Trojzemí v budoucnosti odehrávat.