Deník hejtmana

Diskuse pro Seznam Zprávy na festivalu Benátská!

28.07.2017 12:02

Včera jsem byl na festivalu Benátská! Součástí diskuse organizované portálem Seznam Zprávy. Záznam bude v pondělí vysílán právě na Seznamu.
Politici, volební kampaň a politické diskuse na hudebních festivalech a podobných akcích jsou pro mnoho lidí komedie a otravování lidí. S nabídkou účasti jsem byl osloven jako náhradník včera ráno. Protože jsem znal jména dalších účastníků rozhodl jsem se diskuse zúčastnit právě proto, aby nebyla poněkud jednostranná, stejně jako dnešní propagačně servilní článek v Mladé frontě Dnes. Navíc jsem chtěl osobně poznat Jakuba Michálka z Pirátů a bloggerku Kláru Novotnou, známou jako Drzá Klára. A taky si vážím jako novináře Jindřicha Šídla a je z Turnova v okrese Semily :-). Andrej Babiš a Luboš Zaorálek předvedli důvod, proč tato vláda končí v křeči a kolapsu, neshodli se vůbec na ničem. Trochu mě překvapila sebelítost a snaha představit Česko jako spálenou zemi, ve které nic nefunguje a všichni kradnú. Ano, problémů k řešení máme více než dost, ale připusťme, že většinu z nich si musíme vyřešit sami ve svých rodinách, firmách, městech a obcích a na krajích. Čekat že volby do parlamentu vyřeší všechno najednou a "budeme všichni šťastní" je naivní. Myslím si, že většině lidí bude stačit, když jim stát nebude moc překážet a jak správně řekla Drzá Klára, neskončí každá diskuse politiků hádkou jako včera...
Na závěr omluva všem, kterým jsem svou účastí na diskusi pokazil festival, dnes večer se těším na Jasnou páku, Dana Bártu a Mig 21. A na pivo