Deník hejtmana

Domovy seniorů převezme Liberec, botanickou a zoo kraj

12.05.2021 0:00

Dnes jsme s primátorem Liberce Jaroslavem Zámečníkem podepsali smlouvu a memorandum mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec o vzájemné výměně příspěvkových organizací. Liberec tak převezme Domovy seniorů Františkov a Vratislavice nad Nisou a Liberecký kraj se nově bude starat o Zoologickou zahradu Liberec a Botanickou zahrada Liberec. Převod organizací navazuje na již fungující spolupráci se statutárním městem Liberec v minulosti. V případě zoologické a botanické zahrady chce Liberecký kraj podpořit organizace nadregionálního významu. Jsem rád, že se společně s městem můžeme spojit a význam těchto institucí posunout zase o výrazný krok kupředu.