Deník hejtmana

Fond malých projektů Turów pomůže zachránit vodu

04.08.2022 0:00

Včera se konalo v liberecké Kavárně Pošta setkání zástupců obcí, Libereckého kraje, Dolnyho Śląsku a Euroregionu Nisa, na kterém jsme jednali o aktuálním stavu příprav Fondu malých projektů Turów. Malé vodní nádrže, tůně, remízky, sady a aleje, ale i nové cyklostezky, jejichž povrch umožní lepší zasakování vody, a další úpravy krajiny, které v ní pomohou udržet vláhu. Ve fondu je celkem pět set milionů eur na rok pro obce na obou stranách česko-polské hranice, kterých se dotýká těžba v hnědouhelném dole Turów. Nejpozději do konce letošního roku budou moci obce o peníze na své projekty požádat.