Deník hejtmana

Frýdlant bez pohotovosti nezůstane

09.06.2018 12:00
Pohotovost pro 27 tisíc obyvatel Frýdlantska bude fungovat i po 1.červenci 2018. Musí fungovat jako jeden ze základů přednemocniční péče pro lidi, kteří na Frýdlantsku žijí a jsou tam doma. Chci poděkovat praktickým lékařkám a lékařům, kteří se k této službě pro pacienty přihlásili. Starostkám a starostům, kteří dlouhodobě hájí zajem svých obyvatel. Organizačně pohotovostní službu zajistí Krajská nemocnice Liberec a dotovat ji bude Liberecký kraj. A také musí jasně zaznít, že hlavní odpovědnost za péči pro svoje klienty mají zdravotní pojišťovny, které od nich vybírají platbu na zdravotní pojištění. A za stav akutní péče ve frýdlantské nemocnici jsou přímo odpovědné.