Deník hejtmana

Hasiči, Zdislava, LIAZ i Lustrfest aneb sobotní turné napříč krajem

27.05.2023 0:00

Dnes jsem toho stihl opravdu hodně.  V Liberci jsem během krajské soutěže hasičů předal novou cisternu SDH Josefův Důl. V Jablonné v Podještědí jsem se společně se starostou Jiřím Rýdlem a dalšími hosty zúčastnil mše svaté, která se v rámci pouti ke svaté Zdislavě konala v klášteře dominikánů. V rámci oslav 70 let LIAZu v Mnichově Hradišti jsem si mimo jiné s poslancem a někdejším starostou Ondřej Lochman připomněl jedinečnou historii této legendární značky. Nemohl jsem chybět ani v Kamenickém Šenově, kde se dnes konal festival LUSTRFEST - 100. výročí muzea. A na samý závěr dne jsem se ve Zhořelci zúčastnil slavnostního zakončení Neisse Film Festival.