Deník hejtmana

Jeden z prvních nakažených byl v Zákupech. Město zvládá situaci skvěle

03.04.2020 19:20

Zastavil jsem se v Zákupech za panem starostou Radkem Lípou. Byl jeden z prvních starostů, kterého potkal pozitivní test u obyvatele města, mluvili jsme před dvěma týdny hodně o tom, jak to říct lidem a neublížit nemocnému a jeho okolí. Radek a jeho skvělý tým zvládli tuhle těžkou chvíli skvěleDovezl jsem do Zákup nanofiltry Liberecký kraj, určené do roušek s kapsou a měli jsme si čas promluvit o tom, jak tahle krize vypadá na malém městě z pohledu starosty, který se stará, protože dobře ví, že nikdo další to udělat nemůže a neudělá. Takových starostek a starostů je naštěstí drtivá většina.