Deník hejtmana

Jednání s majitelem frýdlantské nemocnice pokračují

01.04.2016 7:51

Zajištění akutní lékařské péče v potřebném rozsahu je hlavním cílem Libereckého kraje. Přesun veškeré akutní medicíny do Liberce bude prohra pro všechny zúčastněné a především zhoršení lékařské péče pro 25 tisíc obyvatel Frýdlantska.
Proto několik posledních měsíců hledáme cestu k dohodě se současným vlastníkem Nemocnice Frýdlant.
Od pondělí víme, že ECU je připraveno o prodeji jednat. To považuji za dobrý první krok. Za východisko k jednání lze považovat zveřejněné podmínky, které předložil současný vlastník. Pro další postup bude nutné ocenit skutečnou hodnotu společnosti a projednat další podmínky ve všech orgánech kraje.
S městem Frýdlant existuje shoda na budoucím vložení nemovitostí do společnosti a spolupráci s Krajskou nemocnicí Liberec.

liberecky.denik.cz/zpravy_region/kraj-chce-koupit-nemocnici-20160330.html