Deník hejtmana

Jednání s premiérem o problematika Turówa a územního dluhu

13.02.2016 14:57

Cílem schůzky bylo informovat pana premiéra o situaci kolem plánovaného rozšíření těžby v polském hnědouhelném dole Turów a ohrožení pitné vody na Frýdlantsku, Hrádecku a Chrastavsku.

Pana premiéra jsem požádal o pomoc, není to místní nebo regionální problém, bez součinnosti s vládou ho obce a kraj nemohou vyřešit. Jsem rád, že všechna dosavadní jednání na úřednické úrovni směřují k tomu, aby Česká republika požadovala kompenzace za případné ohrožení pitné vody od vlastníka hnědouhelného dolu, tedy od polského státu.

Byl jsem příjemně překvapen tím, jak byl premiér na schůzku připraven a informován i o dalších aktuálních problémech s územním dluhem a světelným smogem.

liberecky.denik.cz/zpravy_region/hejtman-se-kvuli-turowu-sesel-s-premierem-20160212.html