Deník hejtmana

Jednání v Bruselu a Lavička Václava Havla

12.10.2021 0:00

Dnes jsem se poprvé od loňského ledna osobně zúčastnil jednání European Committee of the Regions v Bruselu. Mezitím se buď jednalo on-line nebo byly podmínky pro cestování tak složité, že jsem radši zůstal doma. Evropský výbor regionů poskytuje obcím, městům a regionům možnost vyjádřit se k návrhům právních předpisů EU a zajistit, aby byly respektovány postoje a potřeby místních a regionálních orgánů. Navíc jsem se mohl zúčastnit slavnostního odhalení Lavičky Václava Havla u budovy Evropského parlamentu, které iniciovalo hlavní město Praha prostřednictvím svého zastoupení při EU v Bruselu.