Deník hejtmana

Jitka Volfová zůstává statutární náměstkyní jako neuvolněná

19.12.2018 22:00

Zastupitelstvo Liberecký kraj na svém včerejším zasedání rozhodlo, že radní Jitka Volfová, která byla nedávno zvolená za starostku Město Česká Lípa, bude nadále vykonávat svůj post krajské statutární náměstkyně jako neuvolněná. Takový případ se týká politiků, kteří se kromě výkonu své funkce věnují ještě své hlavní práci, a pobírají tak mnohem menší plat než ti, kteří pracují jako uvolnění.

Podle mě není ani tak důležité, jaký kdo má úvazek, ale jakou odvádí práci. A s tou jsem v případě Jitky Volfové plně spokojen. Na druhou stranu z minulosti dobře známe případy některých uvolněných radních, kteří se ve svých funkcích chovali spíš neuvolněně. Bez ohledu na to ale v průběhu příštího roku vyhodnotíme, jak se naše včerejší rozhodnutí osvědčilo.