Deník hejtmana

Konec kamionů v centru Zákup

30.07.2021 0:00

Dnes jsme otevřeli severozápadní obchvat Zákup, který významným způsobem ulehčí historickému centru města, když odtud odkloní veškerou tranzitní dopravu. Na financování stavby v celkové výši 41 milionů korun se kromě Libereckého kraje, České republiky a Evropské unie podílelo také Město Zákupy, které za dva miliony korun nechalo postavit chodníky a veřejné osvětlení. Velký dík patří především zákupskému starostovi Radkovi Lípovi, který má na dokončení této důležité dopravní stavby velkou zásluhu. Město připravilo studii stavby a projekt, vypořádalo pozemky a kraj převzal projekt v roce 2018. Skvělá a vzorová spolupráce.