Deník hejtmana

Lípy nahradily původní stromořadí

27.10.2018 9:16

Před kostelem svaté Barbory v Rynolticích byla v pátek vysazena nová lipová alej. Nahradila původní stromořadí, které podél cesty ke kostelu vysadili obyvatelé obce v minulosti.

Patrony stromů byli rynoltičtí hasiči a fotbalisté, místní firmy, zastupitelé a obyvatelé, významní podporovatelé obnovy kostela manželé Kotrbovi, starostové mikroregionu Hrádecko - Chrastavsko, senátor Michael Canov, pan biskup Jan Baxant. Bylo mi ctí být v této dobré společnosti. “Naše” dvě lípy jsme s panem biskupem Baxantem zasadili společně.

Jsem rád, že se podobné oslavy jako byla Slavnost rynoltických lip, konají v těchto dnech na mnoha místech našeho kraje a naší země. Republika je věcí veřejnou. Nezačíná ani nekončí na Pražském hradě ani v Parlamentu. Je naší společnou odpovědností, v každé “poslední” a nejmenší obci. Tam se o ni musí postarat každý z nás.