Deník hejtmana

Manušická spojka? Jinak a lépe

30.07.2020 20:50

Byl jsem se podívat v Žandově. Místní starostky a starostové a zástupci obyvatel mi chtěli osobně říct, proč nesouhlasí s návrhem trasy Manušické spojky, tedy nové silnice I/13 mezi Českolipskem a Děčínem. Byli jsme se podívat na několika místech, kterých se stavba má dotknout. Řadě připomínek rozumím, třeba odpočívadlo pro kamiony u Volfartic je trochu silná káva. Také proto požaduje Liberecký kraj nové posouzení vlivu záměru na životní prostředí EIA. Nové spojení s Ústeckým krajem mimo centra měst a obcí potřebujeme, ale stavba tohoto rozsahu nemůže být povolena bez projednání s místními obyvateli a samosprávou.