Nejlepší kroniky mají ve Smržovce a v Dubé

6. 9. 2013

Včera se v Severočeském muzeu v Liberci konalo předávání ocenění nejlepším kronikářům Libereckého kraje. Nejlepší kroniky mají ve Smržovce a v Dubé. Práce kronikářů obecně bývá často náročná, za to velmi potřebná pro zmapování historie. Najít v obci či městě dobrého kronikáře proto bývá nadlidský úkol. Jsou to hodiny mapování událostí v obcích, shánění obrazových a jiných příloh a hodiny psaní a stylizování textů. Proto se Liberecký kraj ve spolupráci s Ještědskou pobočkou České archivní společnosti a Severočeským muzeem v Liberci rozhodl vyhlásit soutěž o nejlepší kroniku kraje a ocenit jejího tvůrce. Věřím, že i toto ocenění přispěje k motivaci současných kronikářů svou práci nevzdávat a vykonávat s láskou tak, jako doposud. Dík ale patří všem kronikářům, a to za jejich mravenčí a často nedoceněnou práci.